Okiem farmaceutki, czyli szczere opisy leków.
Blog > Komentarze do wpisu

Czy Espumisan to dobry lek na wzdęcia?

Co takiego jest w tym produkcie? Czy to w ogóle działa? Szczerze mówiąc, sama się zastanawiam :)

W leku tym jest simetikon – substancja, która ma za zadanie spowodować pękanie pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, czyli zlikwidować wzdęcie brzucha, potocznie mówiąc puszczanie gazów.

Lek jest uznany za bezpieczny, ponieważ nie wchłania się z przewodu pokarmowego, czyli nie dostaje do krwi. Nie posiada w swoim składzie żadnych cukrów, poza samą kapsułką, której składniki mogą uczulać, co zdarza się niezwykle rzadko.

Pozytywne opinie słyszałam o Espumisanie w kroplach – dla niemowląt i dzieci. Matki były zadowolone z jego skuteczności działania. Niektórzy twierdzą, że ten w kapsułkach nie działa, a inni wracają zadowoleni po drugie opakowanie.

Od czego to zależy? Może żeby skuteczniej zadziałał, należy go łykać po więcej kapsułek niż sugerują producenci na ulotce? Po 4-5 na raz zamiast po 2. Lek się nie wchłania, więc pozostanie obojętny dla organizmu. Trzeba by wypróbować. Albo znaleźć inny sposób na tę dolegliwość na przykład zmienić dietę, połykać z ciężkostrawnym pożywieniem produkty lecznicze i dodawać przyprawy ułatwiające trawienie, wspomóc się na przykład rumiankiem, kminkiem czy koprem.

 

poniedziałek, 29 marca 2010, farmaceutka.hela

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Ada, *.cdma.centertel.pl
2010/03/29 12:34:37
moim zdaniem to znakomity lek na wzdęcia... w szczególności ten w granulkach bez popijania.... mi pomógł a mo brzuch z balona stał się znów płaski... a propos przez wzdęcia wazyłam 2 kg więcej!!!!
-
Gość: marcin, 188.33.54.*
2010/03/30 23:13:19
Od kiedy to gazy cokolwiek ważą? Dwa kilo? NIezłe musiały być :)
-
Gość: Katarzyna Przepiórka, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/18 12:32:12
Moim zdaniem Espumisan działa; sam fakt, że lekarze przepisują go chociażby przed USG o tym świadczy :) Trzeba tylko pamiętać, że zwalcza on objawy, nie przyczyny, dlatego jeśli często masz wzdęcia, warto odwiedzić lekarza i sprawdzić "działalność" wątroby i woreczka żółciowego. Pozdrawiam :)
-
2010/11/08 20:23:15
Jesteś farmaceutką dyplomowaną?
Ważne artykuły:


farmaceutka hela